Positivum – czy na pewno skutecznie ukoi nerwy?

Jak większość reklam podobnie i ta wzbudza we mnie lekkie poirytowanie. Prawdopodobnie dlatego, że jako świadoma stosowanych chwytów marketingowych i umiejąca czytać etykiety, nie dam się nabić w butelkę (przynajmniej nie tak łatwo). Niestety, tabuny nieświadomych konsumentów, idąc do aptek, proszą o ten  „wspaniały” specyfik po którym dwie sąsiadki jak i pies jednej z nich, przestaną ujadać. 😛 (tą reklamę zna chyba każdy).

Positivum nie takie tanie jak mówią

Żaden farmaceuta nie powie Ci przecież „Nie kupuj tego, to wcale nie kosztuje 5 zeta! Opakowanie zawiera 180 tabletek a nie 30! A poza tym to suplement diety o dość mizernym składzie. Napij się lepiej melisy, bo efekt ten sam, a taniej wyjdzie. Producenci i apteki najlepiej zarabiają na produktach reklamowanych, ponieważ mają największą marżę. Nie licz na lojalność aptekarza jeżeli poprosisz o coś na ukojenie nerwów. Najprawdopodobniej „wciśnie” Ci to co zakupił po promocyjnej cenie, albo to co jest na topie – czyli marketingowy szmelc.

Analiza składu Positivum

Poniżej przedstawiam skład suplementu z podziałem na składniki aktywne, jak również substancje pomocnicze. Wszystkie szkodliwe lub wątpliwe substancje zawarte w tym produkcie zostały zaznaczone na czerwono. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat konkretnej substancji, wystarczy że klikniesz w jej nazwę.

INFO O PRODUKCIE:

OPIS:
Nazwa: Positivum
Producent: AFLOFARM
Kategoria: suplement diety
Działanie: uspokajające
Forma: tabletki
Ilość: 180 szt
Cena w internecie: 20,13 – 22,90zł
Cena w aptece: około 30zł
Producent informuje, że suplement diety stanowi naturalne wsparcie organizmu w sytuacji napięcia nerwowego lub rozdrażnienia. Produkt wspomaga równowagę emocjonalną oraz ułatwia odprężenie, a także wpływa na spokojny sen.

Czy faktycznie tak jest? Zaraz się dowiesz

SKŁAD:

Składniki aktywne
1 tabletki
Wyciąg z ziela melisy 50 mg
Wyciąg z szyszek chmielu 25 mg
Wyciąg ze znamienia krokusa uprawnego 1,25 mg

Produkt nie jest standaryzowany, więc nie ma co liczyć że ta niewielka ilość składników aktywnych jest zadowalającej jakości.

Składniki dodatkowe:
Substancje wypełniające: celuloza
Substancje glazurujące: hydroksypropylometyloceluloza, sole magnezowe kwasów tłuszczowych (stearynian magnezu), wosk pszczeli i wosk carnauba
Substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu
Barwniki: dwutlenek tytanu, żółcień chinolinowa, brąz HT, czerń brylantowa, zieleń S

Jak „obiecanki” przekładają się względem składu?

Wyciąg z ziela melisy – obniża napięcie, ułatwia odprężenie i wzmaga głęboki sen, a także wspomaga w utrzymaniu pozytywnego nastroju
Ekstrakt z szyszek chmielu – wpływa kojąco na układ nerwowo, a również sprzyja spokojnemu snu.
Wyciąg ze znamienia krokusa uprawnego -wspiera równowagę emocjonalną, jak również wspomaga w utrzymaniu pozytywnego nastroju

Składniki aktywne oczywiście wykazują deklarowane działanie, jednak ilość składników w 1 tabletce jest na tyle niewielka, że trudno spodziewać się pożądanych efektów. Ilość składników pomocniczych niestety jest dość okazała, co dodatkowo niekorzystnie wpływa na jakość tego produktu. Biorąc pod uwagę i analizując cały skład w mojej ocenie Positivum to jakieś nieporozumienie. Cena zupełnie nieadekwatna do jakości. Biorąc pod uwagę stosunek ilości barwników do składników aktywnych, bardziej obawiałabym się skutków ubocznych niż pożądanego efektu – ukojenia emocji.

Pasjonuję się zdrowym odżywianiem, naturalnymi metodami leczenia i wszystkim co integruje dobrą kondycję, samopoczucie, zdrowie i wygląd. Wyznaję zasadę, że im bliżej natury tym lepiej, a im mniej chemii tym zdrowiej.

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie będzie publikowany.*